Oferta handlowa firmy FENIX

Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. nr 109, poz. 719 z dnia 22 czerwca 2010 r.) nakłada obowiązek wyposażania obiektów w gaśnice dostosowane do gaszenia tych grup pożarów, które mogą wystąpić w obiekcie:

 • A — materiałów stałych, zwykle pochodzenia organicznego, których normalne spalanie zachodzi z tworzeniem żarzących się węgli;
 • B — cieczy i materiałów stałych topiących się;
 • C — gazów;
 • D — metali;
 • F — tłuszczów i olejów w urządzeniach kuchennych.

Wychodząc więc naprzeciw Państwa oczekiwaniom oferujemy Państwu sprzęt gaśniczy oraz oznakowanie ppoż. i ewakuacyjne, celem spełnienia wymogów opisanych w przepisach.

Oferujemy:
 • zdjecie001Gaśnice proszkowe (występują najczęściej 1, 2, 4, 6, 9 i 12 kg), środkiem gaśniczym jest proszek wyrzucany za pomocą sprężonego gazu (dwutlenek węgla lub azot). Działanie gaśnicze proszku polega przede wszystkim na przerwaniu reakcji spalania. Proszki typu ABC topią się i pienią w wysokiej temperaturze odcinając dopływ tlenu. Dodatkowo jeszcze występuje efekt tłumienia płomieni strumieniem niepalnego gazu, będącego nośnikiem proszku. Gaśnice proszkowe przeznaczone są do gaszenia pożarów z grup A, B i C albo B, C w zależności od rodzaju użytego proszku. Możliwe jest także gaszenie urządzeń elektrycznych pod napięciem, zwykle do 1000V. Gaśnice proszkowe są szczególnie polecane do gaszenia pożarów w archiwach, bibliotekach, biurach, szkołach, przedszkolach, urzędach itp. - wynika to z faktu nie niszczenia (nie zamakania) gaszonych przedmiotów.
 • zdjecie002Gaśnice śniegowe (występują najczęściej 2 i 5 kg) Środkiem gaśniczym jest skroplony CO2 (dwutlenek węgla), który rozprężając się oziębia się do temp. ok. -78°C i zestala w formę tzw. suchego lodu. Działanie gaśnicze polega na odcinaniu dostępu tlenu i znacznemu obniżeniu temperatury. Jednak ze względu na niewielkie ciepło parowania dwutlenku węgla efekt chłodzący jest mniejszy niż zwykłej wody. Gaśnice śniegowe służą do gaszenia pożarów z grup B, urządzeń elektrycznych zwykle do 1000V, a zwłaszcza elektroniki i maszyn precyzyjnych. Zaletą gaśnic śniegowych jest brak jakiegokolwiek zanieczyszczenia gaszonych przedmiotów i pomieszczeń.
 • zdjecie003Gaśnice pianowe (występują najczęściej 2, 6 i 9 l). Środkiem gaśniczym w tej gaśnicy jest piana gaśnicza wyrzucana za pomocą sprężonego gazu (azotu lub dwutlenku węgla). Działanie gaśnicze piany polega na odizolowaniu od dostępu tlenu a także zwilżaniu palnych przedmiotów zawartą w niej wodą. Gaśnice pianowe służą do gaszenia pożarów z grup A (substancje stałe np. meble) i B (płyny łatwopalne, także lżejsze od wody np. benzyna). Gaśnicy pianowej nie wolno używać do gaszenia urządzeń elektrycznych pod napięciem, gdyż strumień piany doskonale przewodzi prąd, ani ciał reagujących chemicznie z wodą (np. karbid). Oddzielną kategorią gaśnic pianowych są gaśnice tzw. gastronomiczne służące do gaszenia rozgrzanych tłuszczy jadalnych (grupa pożarowa F).
 • zdjecie004Znaki ewakuacyjne i przeciwpożarowe - drogi ewakuacyjne na terenie obiektu powinny być oznakowane zgodnie z obowiązującą w tym zakresie Polską Norma, a w przypadku kiedy droga ewakuacyjna nie ma naturalnego oświetlenia należy zastosować lampy ewakuacyjne zapewniające odpowiednie natężenie światła po zaniku oświetlenia podstawowego. Prawidłowe wyznaczenie i oznakowanie dróg ewakuacyjnych jest szczególnie ważne w obiektach posiadających kilka korytarzy, klatek schodowych i wyjść z budynku, z których nie wszystkie mogą być zaliczone do dróg spełniających wymagania normowe. Drogi ewakuacyjne powinny być tak oznakowane, żeby z każdego miejsca w którym może przebywać człowiek nie było wątpliwości co do przebiegu i kierunku tej drogi.

  Podobnie oznaczone muszą być wszystkie urządzenia techniczne służące ochronie przeciwpożarowej tj. gaśnice, hydranty, wyłączniki prądu, bramy pożarowe, i wiele innych...

Oferta na zdjęciach

Znaki ewakuacyjne

100% satysfakcji

Jesteśmy profesjonalistami. Największy nacisk kładziemy na rzetelną i uczciwą obsługę Klienta. Zrobimy wszystko, aby w pełni sprostać Państwa potrzebom! Posiadamy imponujące doświadczenie - w branży działamy już od 15 lat!

Polityka prywatności

Witryna fenixppoz.pl przestrzega wszelkich zasad utrzymania prywatności. Nie wykorzystujemy Państwa danych w celach innych niż prawidłowe funkcjonowanie serwisu.
Dowiedz się więcej...

Bezpieczeństwo danych

Witryna fenixppoz.pl stosuje najnowsze techniki zabezpieczania informacji o swoich Odwiedzających. Korzystamy z bezpiecznych szyfrowanych połączeń w celu ochrony prywatności.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też korzystać z nich współpracujący z nami reklamodawcy oraz firmy badawcze.

Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki. Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.